czyli znowu czytam o jedzeniu…

NOMA FOODLAB | Maja Święcicka, Futu.pl, 11/05/2012

NOMA to restauracja która, już po raz trzeci, obroniła pierwsze miejsce na liście San Pellegrino World’s 50 Best Restaurant. Jej właściciel René Redzepi, słynie wyjątkowego talentu i nowatorskiego podejścia do prowadzenia restauracji (…)

> www.noma.dk

Pizza z kontenera | Evi Chmieli, Futu.pl, 3/04/2012

Hiszpański architekt Pedro Scattarella właśnie ukończył prace nad wyjątkową pizzerią. Ta stworzona z pociętych kontenerów restauracja przypomina bardziej wnętrze magazynu niż punkt gastronomiczny (…)

3 x TAK! Restauracje poleca gastronautka Ola Lazar | Katarzyna Kamińska, natemat.pl

Gdzie spróbować etnicznej kuchni? Gdzie napić się wina z winiarni, w której pracują osoby wychodzące z różnych uzależnień? Gdzie zjeść bulion na gęsinie aromatyzowany suszonymi śliwkami? Wie to Ola Lazar, założycielka serwisów Gastronauci.pl i Stoliczku.pl. Specjalnie dla czytelników naTemat wybrała trzy restauracje, które trzeba odwiedzić. Im szybciej, tym lepiej (…)

Jestem gastrofazowcem | magazynSmak.pl, 23/04/2012

Nóż w sercu jako logo, sznycle cielęce wielkości talerza. Bufet Centralny, nowo otwarte miejsce na mapie Warszawy, karmi do późna w nocy i nic dziwnego, że przyciągnął tłumy na otwarcie.

Gdzie dobrze zjeść w Warszawie? Nowy przewodnik | Maciej Nowak, Gazeta.pl Warszawa, 14/05/2012

Gdzie dobrze zjeść w Warszawie? Z pomocą przychodzi, obecna od dziś w księgarniach, kolejna edycja naszego przewodnika po restauracjach “Warszawa pełną gębą”, przygotowana tym razem na sezon futbolowy 2012.(…)

Znów w newsroomie! | Hanna Lis, natemat.pl

Co się odwlecze… Nie uciekło. Plotki o mojej obecności w natemat.pl, jako jedne z nielicznych, były prawdziwe, ale cóż… odwlekło się. Musiało trochę poczekać, bo byłam skupiona na tym, żeby sobie przypomnieć, “jak to się robi w newsroomie”. (…)

[wbrew pozorom jest to post o jedzeniu i gotowaniu ;)]

Poland’s ‘rising star’ chef aims to transform national cuisine | Dean Irvine, CNN, 21/05/2012

To create the future of Polish cuisine, chef Wojciech Amaro looked to the 16th century for inspiration.

During a year-long odyssey to discover the origins of Poland’s classic dishes, the 40-year old chef tracked down food historians and visited auction houses across the country to bid on dusty, leather-bound tomes that held the secrets of traditional recipes and long-forgotten ingredients.(…)

> www.atelieramaro.pl

Przez żołądek do serca pracownika. Jak żywią korporacje? | Janusz Omyliński, natemat.pl

Większość firm ogranicza żywienie pracowników do kawy z mlekiem i cukrem. Ewentualnie w niektórych korporacjach pojawiają się tak zwani “panowie kanapki”, przynoszący świeże sałatki i kanapki właśnie. Część osób stołuje się też w barach szybkiej obsługi (na przykład jedząc “polską potrawę narodową” – kebab), albo ratuje jedzeniem na wynos. Są jednak firmy, które postawiły na coś więcej i w ramach pakietu socjalnego zapewniają swoim pracownikom dobre drugie śniadania i obiady. (…)

Kulinarne spotkanie na szczycie. W sirepniu do Polski zjadą najlepsi kucharze świata | Anna Wittenberg, natemat.pl

Najwybitniejsi kucharze świata przyjadą w sierpniu na Suwalszczyznę, by odkrywać smaki polskiej kuchni – dowiedział się portal naTemat.pl. Miodem, mlekiem i dziczyzną ugości ich lokalna gospodyni. Czy dzięki Marii Łęczkowskiej polskie smaki trafią na stoły w najlepszych europejskich restauracjach? – Jest taka szansa – przekonuje Paweł Trzciński, przedstawiciel Cook it Raw – organizacji, która przygotowuje spotkanie. (…)

> www.cookitraw.org

Fawory: Żoliborz zwalnia! | magazynSmak.pl, 17/05/2012

Zagęszczenie kawiarni i restauracji nawet w stolicy nie jest oszałamiające, z tym większym zainteresowaniem przyglądamy się małemu zagłębiu, które wyrasta na ulicy Mickiewicza. Do nowych miejsc na mapie co raz mniej pustynnego Żoliborza dołączyły Fawory – otwarcie już w tę sobotę! (…)

Chef Amaro wins Poland’s first Michelin Rising Star | Karolina Słowikowska, Reuters, 17/04/2012

(Reuters) – You will find it in an inconspicuous little red-brick building hidden in a small park in the heart of Warsaw – between the prime minister’s office and the museum of modern art.(…)

Advertisements